Özgür Özel Afyon’da: Bu iktidar emeklinin mutfağından 8 kilo sucuk çaldı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Afyon mitinginde belediye başkan adaylarını tanıtıyor.

Özel’in açıklamalarından başlıklar şöyle:

“Anketlerde yükselen bir trend var. Eğer bir aksilik olmazsa 1 Nisan gününün Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal’dır.

Bizim bütün belediye başkanlarımız mal varlıklarını belediyeye asacaklar. Görevleri boyunca düzenli aralıklarla mal varlıklarını göreceğiz.

Memleket seçim heyecanı yaşıyor. Ama bir yandan da ciddi bir ekonomik kriz içindeyiz. 1 Nisan’da AK Parti-MHP yine Afyon Belediyesini aldıysa emekliyi, çalışanı, işsizi, işçiyi, öğrenciyi duymazlar. 1 Nisan’dan 1 gün sonra yapacak bir şey yok, ama 1 gün önce sandık var, mühür sende, yetki sende.

İktidardaki gücü yerelden dengelemek zorundayız. Bunu yapmazsak kimsenin bizi duyacağı yok.

En büyük sıkıntıyı emekliler çekiyor. Ben Türkiye’nin dört bir yanında bunun nasıl bir sorun olduğunu söylüyorum.

Piyasadaki en büyük banknot 200 lira. 200 TL ilk çıktığında 2009 yılında, 131 dolar alıyordu, ı zaman dolar 1,35 TL idi. Şimdi 6 dolar alıyor. 131 dolardan 6 dolara düştü paramızın değeri.

Sucuğun kilosu geçen sene 395, bu sene 875 lira. Emeklilerin geçen sene 19 kilo sucuk alan maaşı, bu sene 11 kilo alıyor. Bu iktidar geçen Ramazan’dan bu Ramazan’a emeklinin iftar sofrasından, sahur sofrasından, emeklilerin mutfağından 8 kilo sucuğu çalmış.

Sadece 1 kilo sucuk, kaymak, lokum almakla maaşın beşte biri gider mi? Tayyip Bey geldiğinde en düşük emekli maaşı bir buçuk asgari ücret değerindeydi. 8 tane çeyrek altın alınıyordu. Bugün iki buçuk çeyrek altın zor alıyor. Tayyip bey geldiği günden bu yana emeklinin cebinden ayda beş buçuk çeyrek altın almış.

Her şeye para bulup emekliye ‘yok’ diyor. Sen emekliye para yok dersen 31 Mart’ta da sana oy yok.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x